Jubileuszowy Koncert Majowy „Od Paderewskiego do Pendereckiego"

Jubileuszowy Koncert Majowy Koncert „Od Paderewskiego do Pendereckiego"

7 maja 2019

Szanowni Państwo,

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki zaprasza w imieniu własnym oraz Międzyuczelnianego Komitetu Obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, na jubileuszowy Koncert Majowy „Od Paderewskiego do Pendereckiego” w 100. rocznicę Uniwersytetu Poznańskiego, który odbędzie się we wtorek, 7 maja 2019 r., o godz. 20.00 w Auli Uniwersyteckiej. W programie m.in. utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Krzysztofa Pendereckiego i Stefana Stuligrosza – doktorów h. c. Uniwersytetu Poznańskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W Koncercie Jubileuszowym wezmą udział chóry czterech uczelni:

Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pod dyrekcją prof. Krzysztofa Szydzisza
Chór Akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pod dyrekcją Beaty Bielskiej
Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pod dyrekcją prof. Przemysława Pałki
Chór Akademicki „Coro Da Camera” Uniwersytetu Przyrodniczego pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej
Poznański Chór Polihymnia Akademii Wychowania Fizycznego pod dyrekcją dr hab. Tomasza Dzięcioła

oraz

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, pod dyrekcją Macieja Wielocha
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza
Soliści: