bez majowy

KONCERT MAJOWY „MY WSZYSCY Z NIEGO”

7 maja 2022

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska zaprasza społeczność uniwersytecką na tradycyjny Koncert Majowy, który odbędzie się w sobotę, 7 maja, o godz. 19.00 w Auli Uniwersyteckiej.

W tym szczególnym roku obchodzimy dwusetną rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, co stanowi impuls do obchodów Roku Romantyzmu Polskiego ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to nadzwyczajna okazja, żeby podczas koncertu ze sceny wybrzmiały utwory Wieszcza, opatrzone muzyką przez wybitnych polskich kompozytorów muzyki poważnej i popularnej. Wykonaniom Chóru Kameralnego UAM i występom solistów będą towarzyszyć wypowiedzi poznańskich znawców Mickiewicza – prof. Krzysztofa Trybusia, prof. Jerzego Fiećki i prof. Jerzego Borowczyka – o znaczeniu dzieła Patrona naszego Uniwersytetu od 1955 roku dla spraw wspólnych i osobistych. Z pewnością nie zabraknie atrakcji i zaskoczeń.

Na koncert obowiązuje wstęp za zaproszeniami. Zaproszenia dla senatorek i senatorów wysłane zostały pocztą wewnętrzną. Zaproszenia dla pracowniczek i pracowników, emerytek i emerytów, doktorantek i doktorantów, studentek i studentów będą możliwe do pobrania za pośrednictwem serwisu koncerty.amu.edu.pl w dniach od 2 do 7 maja br. włącznie.

WYKONAWCY

Chór Kameralny UAM pod dyrekcją Krzysztofa Szydzisza
Adam Michalak (tenor)
Robert Adamczak (fortepian)