Chór Kameralny UAM

Chór Kameralny UAM powraca na scenę!

5 sierpień 2021

Pandemia koronawirusa to czas wyjątkowo trudny dla muzyków. Świat jednak stopniowo powraca do normalności, a artyści wreszcie mogą stanąć na scenie i wystąpić przed żywą publicznością. Do koncertowania wrócił również Chór Kameralny UAM.

Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu działa już niemal 30 lat (w przyszłym roku będzie obchodzić swój okrągły jubileusz). Został założony przez dyrygenta, specjalistę od emisji głosu, prof. Krzysztofa Szydzisza. Od 2003 r. asystentem dyrygenta, a od 2013 r. II dyrygentem jest dr Joanna Piech-Sławecka. Zespół tworzą studenci, absolwenci i pracownicy naukowi UAM oraz innych poznańskich uczelni. [więcej...]

Obecnie chór powraca do prób i koncertów. 15 lipca br. po długiej przerwie miał okazję zaprezentować się na dziedzińcu Starego Ratusza w Gnieźnie w ramach cyklu „Wieczory z klasyką”.

Aby śledzić poczynania chórzystów, zapraszamy do polubienia ich profilu na Facebooku oraz odwiedzenia strony internetowej choir.amu.edu.pl.

www.amu.edu.pl