Uniwersytet Janowi Pawłowi II (2001)
fot. Stanisław Ossowski

Uniwersytet Janowi Pawłowi II (2001)

28 kwiecień 2001

W czwartek 26 kwietnia, Aula była miejscem wydarzenia artystycznego o charakterze szczególnym, pomyślanym dla całej wspólnoty uniwersyteckiej. Nawiązywało ono do niedawnego nadania doktoratu honorowego UAM papieżowi Janowi Pawłowi II. Gospodarzem był rektor Stefan Jurga, a estradę zajęła orkiestra „Amadeus” Agnieszki Duczmal, obydwa chóry UAM - Akademicki Jacka Sykulskiego i Kameralny Krzysztofa Szydzisza. a także recytatorzy Jerzy Zelnik i Aleksander Machalica. W programie znalazła się muzyka orkiestrowa Pachelbela i Kilara oraz chóralna różnych mistrzów, poezja Karola Wojtyły, słowo ojca Jana Góry. A w finale - słynna pieśń „Abba Ojcze”, podjęta przez wszystkich wykonawców i słuchaczy, po brzegi wypełniających Aulę. Największych przeżyć dostarczyła jednak relacja filmowa z uroczystości w Watykanie. Wizerunek Papieża zatrzymany w filmowym kadrze, towarzyszył gościom przez cały wieczór.

Romuald Połczyński

Życie Uniwersyteckie Nr 4-5 (96-97) kwiecień-maj 2001